Depilace cukrovou pastou

depilace pastou 2Depilace cukrovou pastou je jednou ze stále oblíbenějších metod depilace. Stává se postupně populárnější než depilace voskem, ale funguje v na stejném principu. Tuto metodu lze použít na všechny partie těla. Zvláště často se s ní provádí depilace citlivých míst a intimních partií.

 

Výhody depilace cukrovou pastou:

  • Depilace cukrovou pastou je méně bolestivá. Cukrová pasta na rozdíl od vosku přilne hlavně ke chloupkům a ne k pokožce.  Proto je pokožka méně drážděna a zákrok tolik nebolí.
  • Cukrová pasta je díky svému přírodnímu složení šetrná k pokožce a lze ji používat i na citlivou pleť.
  • Cukrová pasta se jednoduše omývá. Pasta je rozpustná ve vodě, takže případné zbytky pasty lze jednoduše odstranit čistou vodou.
  • Cukrová pasta může být při ošetření použita opakovaně na stejném místě. Pokud se na první pokus nepodaří úplně odstranit všechny chloupky, je možné postup opakovat, aniž by hrozilo zvýšené riziko podráždění pokožky.
  • Při opakovaném odstraňování chloupků dochází k postupnému narušování folikulu chloupku. Chloupky rostou jemnější a některé mohou přestat růst úplně.

depilace pastou 1Jak se na depilaci připravit

Před návštěvou dbejte o osobní hygienu.  Aby bylo odstranění chloupků co nejlepší měly by mít délku alespoň 5 mm. Proto je minimálně 1 týden neholte.  Zároveň by ale neměly být delší než 1 cm, protože nanášení cukrové pasty na dlouhé chloupky může nepříjemně tahat.

Po odstranění chloupků

Po zákroku může být kůže načervenalá. To je zcela normální. Zčervenání zmizí do 24 hodin. Alespoň 1 den se vyhýbejte přímému slunci a mytí v horké vodě, návštěvě bazénu či sauny. Nedoporučujeme též po dobu 24h sportovat či vykonávat namáhavou činnost, při které dochází ke zvýšenému pocení. Také se ošetřených míst zbytečně nedotýkejte, protože tak můžete přenést bakterie z Vašich rukou a způsobit si nepříjemné podráždění a případně i pupínky.

Jak dlouho depilace vydrží

Rychlost růstu chloupků je značně individuální. Výsledek nejčastěji vydrží 4 – 6 týdnů. Po první návštěvě je vhodné přijít znovu za 3-4 týdny, aby byly odstraněny i chloupky, které se nacházely v raném stupni vývoje a proto nebyly odstraněny. Další návštěvy jsou pak většinou po 5 týdnech.

Odkazy