Depilace teplým voskem

Odstraňování chloupků pomocí teplého vosku je dnes nejpoužívanější metodou depilace.

Vosk se rozehřeje do tekuté konzistence a nanáší se pomocí speciální patrony.  Na povrchu kůže se vytvoří tenký film vosku, který přilne k chloupkům.  Protože je vosk teplý, rozšíří se póry a chloupky se pak dají snadněji odstranit. Na rozetřený vosk se přiloží pásek a pomocí rychlého pohybu proti směru růstu chloupků se chloupky vytrhnou. Protože se chloupky vytrhnou i s kořínky, vydrží takto ošetřené místo několik týdnů hladké.

Tuto metodu odstranění chloupků je možné použít na celém těle. Nejčastěji se ale používá na chloupky nohou, rukou případně tříslech. Pro citlivější partie lze vosk také použít, ale my Vám doporučujeme volit spíše cukrovou pastu.

Jak se na depilaci připravit

Před návštěvou dbejte o osobní hygienu.  Aby bylo odstranění chloupků co nejlepší měly by mít délku alespoň 5 mm. Proto je minimálně 1 týden neholte.

Po odstranění chloupků

Po zákroku může být kůže načervenalá. To je zcela normální. Zčervenání zmizí do 24 hodin. Alespoň 1 den se vyhýbejte přímému slunci a mytí v horké vodě, návštěvě bazénu či sauny. Nedoporučujeme též po dobu 24h sportovat či vykonávat namáhavou činnost, při které dochází ke zvýšenému pocení. Také se ošetřených míst zbytečně nedotýkejte, protože tak můžete přenést bakterie z Vašich rukou a způsobit si nepříjemné podráždění a případně i pupínky.

Jak dlouho depilace vydrží

Rychlost růstu chloupků je značně individuální. Výsledek nejčastěji vydrží 4 – 6 týdnů. Po první návštěvě je vhodné přijít znovu za 3-4 týdny, aby byly odstraněny i chloupky, které se nacházely v raném stupni vývoje a proto nebyly odstraněny. Další návštěvy jsou pak většinou po 5 týdnech.

Odkazy