Kosmetické ošetření

Ošetření pleti má tyto části:

  1. Diagnostika pleti a doporučení péče
  2. Odlíčení, povrchové čistění pleti a tonizace
  3. Hloubkové čistění
  4. Masáž obličeje a dekoltu
  5. Aplikace séra pomocí galvanické žehličky
  6. Pleťová maska
  7. Fototerapie
  8. Krém

Ošetření může být doplněno o:

Depilace (horní ret, tváře, brada dle potřeby)

Úprava a barvení obočí

Barvení řas

 

1) Správné určení typu pleti je prvním krokem pro volbu správné kosmetické péče. Protože se potřeby pleti mění v závislosti na věku, roční době, vlivem  hormonů, musí se diagnostika provést před každým ošetřením.

2) Čištění je naprostým základem péče o pleť. Pokud pokožka není správně vyčištěná, není možné, aby se aktivní látky z kosmetických přípravků dostaly hlouběji do pleti.

Pleť čistíme nejdříve pleťovým mlékem a následně pleťovou vodou či tonikem.

3) Hloubkové čištění patří k nejdůležitějším částem kosmetické péče. Existuje více možností, jak pleť hloubkově vyčistit. Můžeme použít enzymatický peeling, galvanickou žehličku nebo ultrazvukovou špachtli.

4) Kosmetická masáž patří mezi nejúčinnější úkony v kosmetice. Masáž působí na vrásky vzniklé únavou, aktivuje výživu pleti, zlepšuje její pružnost, vypnutí a prokrvení. Po masáži získá pleť svěží vzhled, dojde k uvolňování mazových a potních žláz. Masáž podporuje látkovou výměnu a usnadňuje odplavení nežádoucích produktů tkáňového metabolismu. Účinek na pleť je trvalý jedině tehdy, pokud se masáž provádí pravidelně.

5) Kosmetická séra jsou přípravky s velmi vysokou koncentrací aktivních účinných látek. Séra se velmi dobře vstřebávají a jejich účinek je mnohem výraznější než u krémů. Séra působí též rychleji a výsledek je viditelnější.

6) Pleťová maska čistí, hydratuje a vyživuje pleť. Podle typu pleti se používají různé druhy masek – hydratační, liftingová, čistící, výživná, zklidňující a další.

7) Fotonová terapie využívá se účinek  modrého a červeného světla. Světlo kladně působí na regeneraci pleti a má i zklidňující účinek.

8) Aplikace krému je úplným závěrem kosmetického ošetření.

Odkazy